Słucham swojego głosu PDF Drukuj Poleć znajomemu
czyli odkrywanie SIEBIE poprzez pracę z głosem - spotkanie dla kobiet.

Głos to nasz język duszy. Jeśli chcemy nauczyć się prawidłowo komunikować z innymi a głównie sami ze sobą powinniśmy zacząć poznawać i rozumieć swój głos. Głos może być wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnętrzny jest często naszym krytykiem i buntownikiem. Czasami ten głos zagłusza to, co chcemy zrobić i powstrzymuje nas przed spełnianiem swoich pragnień, celów i marzeń. Natomiast nasz zewnętrzny głos zdradza całą prawdę o nas światu. Poprzez to jak i co mówimy (tembr, głośność, barwa) wiele o nas mówi. Czasami wystarczy by ktoś powiedział parę zdań a już można wiele więcej odczytać niż znaczenie tych kilku słów. Może nawet nigdy się nad tym nie zastanawiałaś i nie zwracałaś na to uwagi. Zachęcam do tego byś stała się uważną w stosunku do innych a głównie do siebie. Byś uczyła się jak czytać swój głos i jak go poprowadzić by pomagał w codziennym życiu.

Śpiewanie to kolejny etap pracy z głosem. Czasami by się przełamać do publicznego przemawiania nie jest łatwo. Generalnie kochamy śpiewać, gdy nikt nie słyszy, kiedy siedzimy w wannie, pod prysznicem, przy goleniu czy pracując w ogródku albo gotując. Często robimy to pod nosem by broń boże nikt tego nie usłyszał. Czytając to uśmiechasz się pod nosem i myślisz, że tak właśnie jest? A czujesz chęć by zacząć śpiewać i przemawiać bez lęku czy wstydu. By pokazać się od strony twórczo-artystycznej. Może odkryć swoją kreatywność? By przestać się oglądać na innych i po prostu to zrobić. A może chcesz poznać kilka technik i ćwiczeń jak zrobić to w prawidłowy sposób i do tego świetnie się bawiąc i ucząc.

Czy myślisz czasami o tym by zrobić coś dla siebie, ale wciąż brakuje czasu, pieniędzy i chęci. Wydaje Ci się, że to długotrwały i bardzo drogi proces. Rodzi się pewnie w głowie, że trzeba na to poświęcić mnóstwo czasu. To akurat wszystko zależy od tego czy wewnętrzny krytyk i myśli, które się pojawiają zagłuszą to, co rodzi się w sercu. Nasz umysł kocha wymyślać tysiąc powodów i tworzyć kolejny tysiąc scenariuszy i przeszkód, dlaczego tego nie zrobić. Znajdzie takie argumenty by nam się tylko nie chciało. W pewnym momencie przyznamy rację, że przecież w tym wieku to, po co to w ogóle robić. Jaki to ma sens. Przecież to jakieś dziecinne i w zasadzie głupie. Dam sobie spokój. Nasze piękne małe pragnienie czy marzenie czy cel zostaje zalane taką falą wątpliwości.

Można to przyrównać do małej muszelki, która leży tuż przy brzegu. Przychodzi fala i ona nie ma z nią szans. Zostaje wciągnięta pod wodę i bezwiednie poddaje się. A w tej muszelce wszelkie pragnienia serca zostają uśpione a wręcz zalane. Może znowu kiedyś morze wyrzuci ją na brzeg i może ktoś tą muszelkę z tej wody wyciągnie, weźmie w ręce. Czy zostanie uwolniona od tych zalewających emocji? Tak, morze można przyrównać do emocji, które nas zalewają i z każdą falą rzucają nas raz w jedną stronę raz w drugą. Jeśli pragniemy wydostać się poza tą piękną i znaną nam wodę potrzebujemy by ktoś podniósł nas, podał dłoń i wyniósł na brzeg. Tam w pięknych promieniach słońca osuszymy rany, ból i rozczarowanie życiem i pozwolimy się powygrzewać na słonku. Kiedy nic nami nie „talepie” na prawo i lewo, mamy harmonię i spokój to w końcu możemy odetchnąć. To dobry czas przyjrzeć się sobie. Kim my jesteśmy, co robimy, jakie są te nasze marzenia i czy chcemy z nimi coś zrobić … A może lepiej wrócić do wody, bo tam było przynajmniej wiadomo jak jest. Bo w wodzie znamy już różne niebezpieczeństwa.

Jeśli zobaczyłaś swoimi oczami wyobraźni plażę pełną słońca i ciszy wewnętrznej to znaczy, że jesteś w stanie zrobić coś dla siebie. Głos, wydawanie dźwięków i praca z ciałem to idealne rozwiązanie na początek drogi. Pewnie myślisz… Co ona tu wypisuje… Jakie fale, jaka praca ze sobą. Przecież ja bym po prostu chciała pośpiewać. Nauczyć się jak to poprawnie robić i sobie pośpiewać. Kiedy ja zapragnęłam uczyć się śpiewać też wydawało mi się, że wystarczy otworzyć buzię i śpiewać. Generalnie nie miałam pojęcia jak to wygląda. Moja droga była dość okrężna i proces trwał wiele lat. To dało mi ogromne doświadczenie, co się sprawdza i od czego należy zacząć. I jak to robić by był efekt dla siebie samej. Dziś wiem jak ważne przy wydobywaniu dźwięków jest ciało i oddech, ale też mentalne przygotowanie. To są kluczowe 3 elementy, bez których cały proces może być mało efektywny. Nie chodzi tu o to by raptem mieć pragnienie występować na Eurowizji czy w Opolu, tu chodzi o odkrycie swoich naturalnych talentów i darów. Tak DARÓW! Każdy z nas je ma. Dając sobie przestrzeń na śpiewanie można tak niechcący odkryć zupełnie inny dar.

Pomyślisz czy to dla mnie? Nie mam zamiaru udowadniać, że to spotkanie i ten nasz wspólny czas jest dla Ciebie! Absolutnie. Tak działa dziś rynek szkoleń i sprzedaży. To jednak nie jest w zgodzie ze mną. To Twoje życie i tylko Ty masz prawo decydować, co i kiedy robisz. Ja wiem, że z przyjemnością spotkam się z tymi osobami, które poczują same w swoim sercu, że są gotowe na wspólny czas z moją osobą i na to by spotkać się SAME ze SOBĄ. A na takie spotkanie nie każdy jest gotowy. To wymaga odwagi i silnej woli. To spotkanie to kilkugodzinna przygoda, na którą z całego serca Ciebie, droga Kobieto zapraszam.

Jeśli czujesz gdzieś w środku wołanie swojej duszy – a Głos właśnie płynie z duszy - to przyjdź. Jeśli to jeszcze nie jest ten moment to nie zmuszaj się. Jeśli masz być to i tak będziesz, może nie teraz a następnym, razem. Może w innym terminie.

Drugie spotkanie planowane jest na koniec września
...
w godzinach 10.00 - 14.00

(jeśli będzie taka potrzeba i chęć to przedłużymy)

miejsce spotkania
Klub Dąb ul. Rydla 93

Zapraszam też na możliwość spotkania indywidualnego, jeśli w tej chwili nie czujesz się gotowa na pracę w grupie. Z jakiegoś powodu myśl o tym by się otwierać głosowo przed obcymi osobami jest bardzo silna i tworzy lęk i blokadę to nie walcz z tym. Zaakceptuj ten strach i spotkajmy się same.

Po koncercie na zakończenie roku artystycznego, który odbył się 15 czerwca 2019r. otrzymałam takie podziękowania od swoich dojrzałych już uczennic. To piękne, zdolne i bardzo mądre dziewczyny:

Chciałabym Pani podziękować za wszystkie problemy, które pomogła mi Pani rozwiązać. Za wszystkie pomysły, które pomogła mi Pani wymyślić. Za wszystkie dołki, z których pomogła mi pani się wyciągnąć. Te zajęcia były dla mnie bardzo ważne, nie ze względu na śpiew, który i tak kocham. Raczej ze względu na osobę, nauczycielkę, która jedyna rozumiała uczniów. Nic nie kazała, prosiła, nie krytykowała, słuchała, nie olewała, interesowała się. Dziękuję.
Paulina Skorupka


Powiedzieć, że dostałam umiejętności to za mało. Chyba nigdy nie czułam na sobie nacisku, konkretnych wymagań i po prostu szłam swoim tempem rozwoju (jeśli tak można to nazwać). Gdy miałam problemy i załamania zawsze mogłam liczyć na oparcie i troskę jak od Pani Agnieszki i od Pana Tomka. Mogłam liczyć na rady i wskazówki ogólnie dotyczące życia. Dla mnie to nie są zwykle lekcje z nauczycielem, ale z mentorem, który wskazuje mi dobrą ścieżkę. Z kimś, kto nie uważa się za wszechwiedzącego, ale uczy się cale życie. W końcu nie ma wszechwiedzących ludzi. Przez te 3 lata naprawdę się rozwinęłam i dostałam się do wymarzonej szkoły muzycznej. Pewnych rzeczy po prostu nie umiem opisać, ale napisałam, to, co umiem prosto z serducha.
Zosia Paczkowska


Zajęcia dały mi wielką przyjemność, ponieważ pozwolono mi rozwinąć możliwości i otworzyć nowe drzwi do sukcesu. Pokochałam ludzi, których tam poznałam (uczniów i prowadzących) oraz otworzyłam serce dla innych. Mój wokal się naprawdę poprawił i zawdzięczam to dobrym radom i ciężkiej pracy nad sobą. Dziękuje.
Natalia Czapiewska


Po warsztatach indywidualnych pt "Słucham swojego głosu" otrzymałam takie podziękowania od Pani Kasi:

Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach w minioną sobotę prowadzonych przez Panią Agnieszka Śpiewak . Do dzisiaj nie potrafię oddać za pomocą słów tego co przeżyłam, doświadczyłam. Po pierwsze ogromny profesjonalizm. Przybyłam na zajęciach ponieważ miałam ogromne pragnienie spełnić swoje marzenie, zrobić coś dla siebie. Kocham muzykę, śpiewałam kilka lat w chórze, jednak obowiązki nie pozwoliły dalej śpiewać o może to ja zapomniałam o sobie, nie słuchałam serca... Poznałam Państwo Agnieszkę i Tomasza. Najpierw syn rozpoczął naukę gry na gitarze, potem mąż, teraz czas na mnie! Ćwiczenia oddechowe, emisja głosu, relaksacja, szczera cudowna rozmowa, nagranie pierwszego w moim życiu utworu... Nie wierzę do dzisiaj, że to się zdarzyło naprawdę. Radość trwa do dzisiaj, odzyskałam nadzieję, mam cel bo zamierzam uczestniczyć w warsztatach nadal. Uwierzyłam w siebie, byłam dumna z siebie, że pokonałam lęki, obawy. Było warto! (tak dawno tego nie czułam). I to ogromne uczucie radości euforii. Dostałam nowe siły. Bardzo bardzo dziękuję Pani Agnieszko. Wszystkie Panie serdecznie zachęcam. WARTO!!!
Katarzyna Wąchała


Oczywiście wiem, że umysł będzie szalał i pytał a co będziemy robić?
- na początek przygotujemy nasze ciało
- będziemy poznawać jak prawidłowo oddychać – Sztuka oddechu
- zajmiemy się ćwiczeniami emisyjnymi
- będziemy wydobywać naszą naturalną barwę głosu
- głos ściśle jest związany ze słuchem, będziemy słuchać
- będziemy mówić i śpiewać

Co należy przynieść:
- butelkę wody (najlepiej dużą 1,5 litrową)
- wygodne obuwie
- lekki i wygodny strój
- matę do jogi, albo kocyk albo karimatę (coś wygodnego)
- otwarte serce i umysł

Po tym spotkaniu fale Twojego wewnętrznego oceanu emocji powinny być o wiele spokojniejsze a radość w sercu z niczym nieporównywalna. Jeśli tylko będziesz chciała to uwolnisz swój wewnętrzny potencjał i naturalny dar. Wzmocnisz poczucie wartości i przełamiesz blokadę związaną z publicznym przemawianiem

Spotkanie w grupie to inwestycja w kwocie 150 pln od osoby za 4 godzinne warsztaty (w grupie max 4 osoby). Spotkanie indywidualne to kwota 300 pln za 3 godziny. (możliwe, że czas troszkę się wydłuży i może wyjść 3,5 godz. w ramach tej kwoty).

Z pozdrowieniami
Aga Śpiewak
Przyjaciel w Drodze do Siebie

Wysyłanie zgłoszeń na email, sms, lub jeśli masz mnie w znajomych na fb to Messenger.
tel. 501 207 467, email: agnieszka(@)singerton.pl - usuń nawiasy :)

Poprawiony: środa, 03 lipca 2019 13:11