mgr Tomasz Śpiewak
nauczyciel, multiinstrumentalista, aranżer, producent, reżyser dźwięku, przedsiębiorca.
Biografia:
ur. dnia 19 listopada 1978 roku w Szczecinie. Od najmłodszych lat pasjonował się elektroniką oraz informatyką. Jego pokój przypominał warsztat, w którym powstawały coraz to nowe projekty elektroniczne (od wytrawiania płytek drukowanych, po konstruowanie obudów wykonanych projektów). Dzięki tej fascynacji zdał egzaminy do szkoły średniej i rozpoczął naukę w Technikum Łączności w klasie teleinformatycznej. Z punktu widzenia czasu, wiedza, którą otrzymał na etapie szkoły średniej, przydała się może w 20%. Szczerze mówiąc, jeśli naprawdę chcemy się czegoś nauczyć, możemy zrobić to sami. Żadna szkoła nam w tym nie pomoże jeśli sami nie będziemy chcieli się nauczyć określonego materiału, tematu. Fascynacja elektroniką trwała do końca szkoły średniej gdzie w międzyczasie pojawiło się nowe hobby - muzyka.
Z muzyką związany jest mniej więcej od klasy siódmej szkoły podstawowej - wtedy to zaczął uczęszczać na prywatne lekcje nauki gry najpierw na keyboardzie, potem na pianinie. W roku 1998 po ukończeniu Technikum Łączności, został słuchaczem Katedry Edukacji Artystycznej na kierunku Wychowanie muzyczne w zakresie sztuki muzycznej.
Wiedzę oraz umiejętności kompozytorskie pozyskał od wybitnych nauczycieli m.in.: prof. Bohdana Boguszewskiego, prof. Marka Jasińskiego, mgr Artura Cieślaka czy dr Mikołaja Szczęsnego. W 2001 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej. Przeszedł przez prawie wszystkie etapy od stażysty po nauczyciela mianowanego. W tym samym roku otworzył Prywatną Szkołę Muzyczną i rozpoczął edukację dzieci i młodzieży w zakresie nauki gry na instrumentach muzycznych oraz emisji głosu. Biegle gra na instrumentach: fortepian, keyboard, gitara elektryczna, gitara klasyczna, gitara basowa, perkusja. W roku 2003 ukończył studia wyższe na w/w kierunku i uzyskał tytuł magistra. W tym samym roku rozszerzył prowadzoną przez siebie działalność o studio nagrań oraz tworzenie stron internetowych. Prowadzone przez niego studio nagrań umożliwia zapis 32 ścieżek jednocześnie z wykorzystaniem technologii cyfrowej. W studio powstają reklamy, dubbingi do filmów, tłumaczenia, audiobooki, nagrania polityków oraz nagrania solistów i zespołów muzycznych. W 2008 roku odszedł z pracy w szkole podstawowej by móc w większym stopniu poświęcić się swojej pasji.
Dorobek zawodowy:
W latach 1998 – 2003 śpiewał w grupie tenorów w chórze uniwersyteckim pod dyrekcją Eugeniusza Kusa, z którym koncertował w Polsce, w Niemczech oraz we Włoszech. W latach 2017 - 2018 śpiewał w grupie tenorów w chórze Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
W latach 2001 – 2013 prowadził dziecięcy zespół wokalny Gama, który ma na swoim koncie liczne nagrody. Zespół występował u boku takich gwiazd jak: Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Olga Bończyk, Małgorzata Kożuchowska, Tadeusz Wasilewski. Z tym ostatnim zespół nagrał płytę. Grupa GAMA ma na swoim koncie wydanie pięciu (5) płyt z piosenkami dziecięcymi. Na płytach znajdują się również utwory autorskie napisane specjalnie dla zespołu GAMA przez Tomasza Śpiewak. Tomik jego utworów jest finalizowany i będzie dostępny w sprzedaży w niedalekiej przyszłości.
Oprócz zespołu GAMA prowadził również zespoły wokalne takie jak: Akolada, Szyk, Krzyk oraz instrumentalne: Alfa.
Od roku 2001 szkoli dzieci i młodzież w zakresie nauki gry na instrumentach muzycznych oraz emisji głosu. Zaczynał od kilku uczniów, dziś to prężnie działająca placówka, do której uczęszcza ponad 50 słuchaczy w wieku 6 – 70 lat.
Od roku 2001 jest liderem zespołu muzycznego Be Free. Ma na swoim koncie przegranych ponad 3000 godzin na scenie prowadząc najróżniejsze imprezy. W 2010 roku wraz z małżonką Agnieszką Śpiewak prowadził prestiżową imprezę 10-lecia międzynarodowej firmy Vision International People Group w Polsce, która odbyła się w Warszawie 6 listopada. W 2011 roku wraz z małżonką reprezentował Polskę na ogólnoświatowym zlocie młodych artystów w Moskwie na stadionie olimpijskim (w ramach XV-lecia firmy Vision International People Group) gdzie wykonali własną kompozycję pt. Nowy dzień.
Działalność w zakresie tworzenia i produkcji aranżacji muzycznych rozpoczął w 2002 roku. Ma na swoim koncie wykonanie ponad 1000 podkładów muzycznych do utworów znanych z radia i telewizji.
Szkolił się u czołowych postaci z branży biznesu m.in. u: Blaira Singera (2014), Harva Ekera (2013), Anthoniego Robbinsa (2015), Toma Schreitera (2011), Les Browna (2014), Nicka Vujicica (2014), Kim i Roberta Kiosakiego (2013), Ron Salwador (2010) a także u Don Failla (2012).
Brał udział w takich projektach jak: Przyjmij lekturę, wciągnij się w kulturę gdzie współpracował z aktorami teatrów woj. zachodniopomorskiego (2014r.), Festiwal czytania realizowany przez Książnicę Pomorską przy udziale Krystyny Czubównej (2015r.).
Od roku 2001 przy współpracy Fundacji Kultury i Sportu Prawobrzeże współorganizuje festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej Na dobre i na złe, który odbywa się w Szczecinie co roku w październiku.
Osobiście prowadzi studio nagrań oraz szkołę muzyczną.
|
Poprawiony: czwartek, 10 grudnia 2020 16:19 |
|
mgr Agnieszka Śpiewak
nauczyciel, muzyk, psycholog z zamiłowania, oddany przyjaciel dzieci.
Biografia
ur. dnia 18 maja 1981 roku. Od najmłodszych lat kochała malować, robić na drutach, wyszywać i generalnie tworzyć, czytać książki, słuchać muzyki i śpiewać. Marzyła by grać na gitarze. Pisała nawet swoją książkę. Jednak pasje artystyczne z powodów głównie finansowych musiała odłożyć na półkę.
Skończyła studia na kierunku Ekonomika usług – Marketing i Zarządzanie a potem Transport i Logistyka. Kończąc te studia już wiedziała, że to nie będzie jej bajka. Pracowała w różnych miejscach. Była sprzedawcą, fakturzystką, agentem ubezpieczeniowym, bankowcem lecz żadna praca nie dawała jej szczęścia. Stawała się coraz bardziej nieszczęśliwa w środku, czegoś jej brakowało. Czuła, że jest jak ptaszek zamknięty w złotej klatce. Czuła, że nie jestem na swoim miejscu, że nie robi tego, co powinna. Coraz głośniej budziła się w niej tęsknota za twórczością artystyczną, za malowaniem, za pisaniem, za śpiewaniem i graniem.
Zanim trafiła do banku w jej życiu pojawił się wyjątkowy człowiek, bratnia dusza, przyjaciel, potem partner i w końcu mąż. Jak sama mówi: „Nigdy nie zapomnę, kiedy na jednym ze spotkań wyjął gitarę, zagrał dla mnie i zaśpiewał. W tym momencie jak bumerang wróciły do mnie wszystkie tęsknoty, marzenia, pasje. Wtedy poczułam ogromną potrzebę i szansę by zacząć się uczyć tego, co zawsze kochałam i co zawsze chciałam robić. Zaczęłam od nauki gry na gitarze i pracy nad swoim rozwojem osobistym i duchowym. Poczułam pragnienie odkrycia, kim tak naprawdę jestem i kim chcę być. Zaczęłam poszukiwać sama siebie. Każdego dnia odkrywałam siebie na nowo. To było fascynujące i bardzo ekscytujące. Miałam wrażenie, jakbym chciała odzyskać stracony czas.
Tomek, mój partner, mąż i przyjaciel był moim pierwszym nauczycielem. Chłonęłam tyle ile mogłam i na ile byłam gotowa. Oprócz gitary uczyłam się również grać na keyboardzie i pianinie. Z czasem dopiero odważyłam się śpiewać. Czułam, że mam zablokowany głos i nie umiem odpowiednio wydobywać dźwięków. Wciąż w głowie dźwięczało mi zdanie, które usłyszałam dawno temu w dzieciństwie: „Słoń Ci nadepnął na ucho”. Uznałam, że się nie poddam i znajdę osoby, które pomogą mi, odblokować mój głos. Nauka u mojego męża trwała kilka ładnych lat. To był okres wytężonej pracy i czas ogromnego postępu. Czułam jednak, że to za mało. Wiedziałam, że przy kimś bliskim trudno jest się tak do końca otworzyć głównie z czymś tak subtelnym i delikatnym jak głos. W 2012 roku trafiłam na zajęcia indywidualne do Iwony Górewicz (specjalisty od emisji głosu) a następnie w 2016 do Pauliny Lemańskiej (Associated Board of the Royal Schools of Music). Mam za sobą ponad 10 lat szkolenia z zakresu emisji i uwalniania głosu. Wiem jak ważna jest świadomość śpiewania, psychika, otwartość, postawa ciała, odpowiedni oddech, ustawienie i wiara w siebie. W roku 2017 wzięłam udział w warsztatach Olgi Szwajgier. Potem poszerzałam swój warsztat wokalny na indywidualnych zajęciach u Beaty Dutki i Krzysztofa Machowskiego."
Zdolności pedagogiczne i psychologiczne zawdzięcza wieloletniej współpracy z nauczycielami. W najbliższej rodzinie ma dwóch wyspecjalizowanych nauczycieli podchodzących do uczniów z pasją. Wiedzę i podejście psychologiczne zawdzięcza współpracy z Alicją Jankowską oraz Aliną Radny. Dodatkowo posiada naturalne cechy wrodzone. Uwielbia inspirować innych, słuchać, motywować i zachęcać do pracy nad sobą.
Dorobek zawodowy:
W 2010 roku wraz z mężem Tomaszem Śpiewak prowadziła prestiżową imprezę 10-lecia międzynarodowej firmy Vision International People Group w Polsce, która odbyła się w Warszawie 6 listopada.
Od roku 2010 jest członkiem zespołu muzycznego Be Free, w którym gra na gitarze i ukulele a także śpiewa. Ma za sobą przegranych ponad 1000 godzin na scenie.
Od roku 2010 przy współpracy Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” jest współorganizatorem festiwalu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Na dobre i na złe”, który odbywa się w Szczecinie co roku w październiku.
W 2011 roku wraz z mężem reprezentowała Polskę na ogólnoświatowym zlocie młodych artystów w Moskwie na stadionie olimpijskim (w ramach XV-lecia firmy Vision International People Group) gdzie dla ponad 20-tysięcznej publiczności wykonali własną kompozycję pt. Nowy dzień.
Od roku 2015 prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze, ukulele oraz śpiewu w Szkole Artystycznej Singerton. Bazując na swoim przykładzie i doświadczeniu łatwiej jest jej docierać do młodych ludzi i otwierać ich na ich naturalny głos i budzić pasję do muzyki.
W latach 2017 - 2018 śpiewała w grupie pierwszych sopranów w Chórze Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczuk-Makuch. W trakcie tego roku regularnie uczęszczała na emisję głosu do Beaty Dutki i Krzysztofa Machowskiego. To pozwoliło jej poszerzyć swoje warunki głosowe.
Szkoliła się u czołowych postaci z branży biznesu m.in. u: Blaira Singera (2014), Harva Ekera (2013), Anthoniego Robbinsa (2015), Toma Schreitera (2011), Les Browna (2014), Nicka Vujicica (2014), Kim i Roberta Kiosakiego (2013), Ron Salwador (2010) a także u Don Failla (2012).
Poza muzyką zawsze fascynował ją świat rozwoju osobistego i duchowego. Ukończyła kursy podstawowy i ultra seminar Metody Silvy, Akademię zarządzania, Sztukę Oddechu - The Art of Living, Uwolnij swój głos u Olgi Szwajgier oraz wiele innych kursów związanych z rozwojem osobistym, dietetyką i astrologią.
Chcąc dzielić się doświadczeniem, które zdobyła przez te wszystkie lata, stworzyła projekt pod nazwą „ Słucham swojego głosu”. To, czym pragnie się dzielić i uczyć, to nie tylko odblokowanie się na śpiew. Nie śmie nawet nazywać się ekspertem od emisji głosu. Warsztaty mają na celu otwarcie się na swoje ukryte dary, talenty i możliwości. Za pomocą głosu się wyrażamy i możemy przekazać to, co robimy, co czujemy, co chcemy. Głos to nasz język duszy. I tu wcale nie chodzi tylko (albo aż) o śpiewanie. Tu chodzi o zrozumienie, spojrzenie z innej perspektywy i poznanie prawdy o sobie i swoim głosie. To różnego rodzaju techniki pomagające prawidłowo oddychać, mówić, wyrażać to, co było zablokowane lub bardzo skryte tak jak u mnie przez wiele lat. To pewien etap i droga, której często się boimy.
„Wszystko to co przeszłam, wszystkie metody, kursy, spotkania, lekcje pozwoliły mi tak wiele zrozumieć i otworzyć oczy na siebie samą, ale też na innych. To dało mi ogromną empatię i otwartość na drugiego człowieka. Obudziły się we mnie naturalne zdolności do słuchania i dostrzegania w innych tego, czego sami nie widzą."
|
Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2019 15:18 |
|